Nejmladší i nejmenší přírůstek z řad referentek sekretariátu Sekce pro mládež ČBK je cérka Kristýna (Gargamel) Garguláková.

Kristýna Garguláková (uprostřed) s VKH Olomouc na Radhošti.
Kristýna Garguláková (uprostřed) s VKH Olomouc na Radhošti. 

Odkud pocházíš
Pocházím z krásné valašské dědiny Lidečka, která patří pod Olomouckou arcidiecézi. Mé místo je blízko slovenských hranic s nářečím, takže mí kolegové mně mají někdy problém rozumět ;) Ale snaha mluvit srozumitelně česky mně myslím jde ;)

Co ty a sekretariát sekce pro mládež?
Při jednom rozhovoru jsem si uvědomila, že Hospodin si každého člověka do služby připravuje svým originálním způsobem v určitý čas a určitým způsobem. Při studiích v Olomouci jsem se setkávala a spolupracovala s různými lidmi, kteří mně otevírali nové obzory a zkušenosti. Počátek mé práce se zrodil na celostátním fóru mládeže v Olomouci, kde mně byla položena otázka od Aničky Brabcové, co já a působení na sekci pro mládež. Samozřejmě to bylo pro mě velmi úsměvné ;) Moje cesta byla protkaná modlitbami a rozhovory, které mně napomohly být tam, kde jsem teď a jsem za tuto možnost velmi vděčná.


Tým sekretariátu Sekce pro mládež ČBK září 2017

Zážitek se Sekcí pro mládeže ČBK
Na sekci pro mládež jsem od září 2017 a mohu říci, že zážitků mám nespočet. Každé setkání je pro mě velkým obohacením a povzbuzením a vždy se těším na další zážitky, které společně můžeme s ostatními sdílet.


Výlet s týmáky v rámci Studijně-formačního kurzu